Aloe vera v bytě

Rostlina Aloe vera je nenáročná pokojová rostlina. Ovšem velice důležité je hledět na dosatek přímích slunečních paprsků. Proto je vhodné dávat rostlinu přímo k oknům na východní nebo jižní stranu. Co se půdudy týče, vhodná je písčitá dobře propustná půda. Idelní směsí je kompost, listová půda a písek vše v poměru 1:1:1.

Na zimu Aloe vera necháváme přezimovat a to při teplohách 10 - 12°C, teplota by však neměla klesnout pod 5°C. Během zimování Aloe vera přiměřeně zavlažujeme. Pokud máte balkon, tak můžete v léte Aloe vera vyndat ven, jelikož rostlina má ráda čerství vzduch. Ti kdo tuto možnost nemají musí častěji větrat. Zalivka by měla být 2 - 3 do týdne, dávejte si však pozor, aby půda nebyla přemokřená.

Listy Aloe vera
Zdroj obrázku: Wikimedia Commons.

Rozmnožování Aloe vera

Aloe vera se dá rozmnožovat dvěma způsoby. První způsob nám asi nejznámější je řízkování. To provádíme během léta, řízky necháme 2 dny zaschnout a až pak je vysazujeme. Půda by měla být dobře hnojená. Druhým způsobem rozmnožování Aloe vera je rozmnožování pomocí semen. Semena vysazujeme na jaře při 21°C.